ODONTOLOGIJA

Kas įeina į dantų apžiūrą?

Pirmasis žingsnis yra dantų apžiūra, siekiant patvirtinti, kad dantų valymas yra būtinas. Kartu su Jumis peržiūrėsime, kokių procedūrų gali prireikti prieš dantų valymą. Jūsų veterinarijos gydytojas gali atlikti preanestezinius kraujo tyrimus, kad įsitikintų, jog inkstų ir kepenų funkcija yra patenkinama anestezijos metu, taip pat, jei reikia, įvertinti širdį ir pilvą. Anestezija yra svarbi, kad būtų galima ištirti kiekvieną dantį, įskaitant dantų rentgeno spindulius.

Kas nutinka atliekant burnos higieną mano gyvūnui?

Burnos higienos metu bus atliktas kruopštus dantų patikrinimas, dantų valymas ir poliravimas, siekiant pašalinti dantų akmenis ir periodonto ligas sukeliančias apnašas. Tai daroma, kai Jūsų gyvūnas yra bendrinėje nejautroje. Periodonto ligai pažengus, gali nepavykti išsaugoti stipriai pažeistų dantų, juos gali tekti išrauti burnos higienos metu arba kiek vėliau.

Kaip mano šuns dantys valomi?

Po kruopštaus jūsų gyvūno burnos apžiūros bus atliktas dantų valymas naudojant tiek rankinius, tiek ultragarsinį skalerį, kad būtų pašalintos apnašos ir akmenys virš ir žemiau dantenų linijos. Dantų akmenys žemiau dantenų linijos sukelia didžiausią periodonto ligą, todėl svarbu jį kruopščiai pašalinti. Po apnašų pašalinimo dantys yra poliruojami, kad būtų pašalinti mikroskopiniai įbrėžimai ir sumažėtų vėlesnių apnašų susidarymo greitis.

Mūsų klinikoje atliekame:

  • Burnos higiena – dantų valymas ultragarsiniu skaleriu
  • Dantų poliravimas
  • Pieninių dantų traukimas
  • Iltinių dantų traukimas (nuolatiniai)
  • Kaplių dantų traukimas (nuolatiniai)
  • Krūminių dantų traukimas (nuolatiniai)