RENTGENOLOGIJA

Rentgeno spinduliai yra viena iš naudingiausių ir dažniausiai naudojamų priemonių tiek žmonių sveikatos, tiek veterinarijos sveikatos priežiūros srityje. Rentgeno spinduliai gali padėti veterinarams gauti vaizdą apie jūsų augintinio kaulus, audinius ir vidaus organus, kad jie galėtų diagnozuoti tokias problemas kaip kaulų lūžiai, šlapimo pūslės akmenys, praryti svetimkūniai ir kt. Rentgeno nuotraukos gali padėti veterinarams pastebėti kai kuriuos navikus, nėštumą ir padidėjusius organus, dėl kurių gali būti diagnozuota, pavyzdžiui, širdies liga ar vėžys. Naudojant rentgeno technologiją, negalima gauti išsamaus organų, audinių ir raiščių vaizdo. Tokiais atvejais naudingesnis yra kitas diagnostinis vaizdas, pvz., MRT ir ultragarsas.

Nors rentgeno spindulių naudojimas paprastai laikomas saugiu šunims, tai yra spinduliuotė, todėl rentgeno spinduliai paprastai naudojami tik retkarčiais ir paprastai kaip diagnostikos priemonė. Kai kuriais atvejais veterinarai naudos rentgeno technologiją, kad surinktų informaciją apie šuns nėštumą, tačiau tokiu atveju gali būti naudojamos kitos vaizdo gavimo formos, pvz., ultragarsas.

Jei nerimaujate dėl rentgeno technologijos naudojimo ir šuns sveikatos, pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju. Jūsų veterinarijos gydytojas paaiškins Jums riziką ir naudą konkrečiu Jūsų šuns atveju, kad galėtumėte nuspręsti, ar norite, jog Jūsų gyvūnui būtų atliktas rentgeno tyrimas.