Vakcinacijos svarba…

Ko gero kiekvienas šunų augintojas žino tokias šunų ligas kaip maras ar parvovirusinis enteritas. Žino ir apie pasiutligę. Kačių augintojai taip pat susiduria su kačių gripu. Nuo visų šių sunkiai pagydomų, net ir pasveikus paliekančių sveikatos sutrikimus, arba išvis nepagydomų (pasiutligė) ligų yra skiepai, kurių dėka galima išvengti susirgimų.

Svarbu vakcinuoti šuniukus ir kačiukus jauname amžiuje, kad apsaugoti juos nuo infekcinių užkrečiamų ligų, o apsaugojus užsiimti gyvūno auklėjimu, socializacija, leisti bendrauti su kitais gyvūnais.

Skirtingoms gyvūnų rūšims būdingos skirtingos ligos, todėl ir skiepai būna skirtingi. Vakcinuoti galima tik sveikus ir dehelmentizuotus (gavusius vaistus nuo kirminų) gyvūnus.

Šuniukai gali būti skiepijami nuo 6 savaičių amžiaus. Yra kelios skirtingos vakcinavimo schemos. Vienu atveju šuniukas skiepijamas 6, 8 ir 12 savaičių amžiaus, kitų atveju 8 ir 12 savaičių. Konkrečią vakcinavimo schemą parenka veterinarijos gydytojas atsižvelgdamas į aplinkybes ir savininko pageidavimus.

Suaugę šunys skiepijami kartą metuose kompleksine vakcina nuo infekcinių ligų ir pasiutligės.

Kačiukai skiepijami 8 ir 12 savaičių amžiaus. Suaugę katės skiepijamos kartą metuose.

Taip pat skiepyti reikia ir šeškus: 12 ir 16 savaičių amžiaus nuo mėsėdžių maro ir pasiutligės. Skiepą kartoti kasmet.

Triušiai vakcinuojami nuo triušių hemoraginės ligos ir miksomatozės (triušių maro). Skiepą kartoti kas 6 mėnesiai.

Dehelmentizacija…

Šunis ir kates reikia reguliariai dehelmentizuoti (duoti vaistų nuo kirminų). Nors išoriškai gyvūnas ir atrodo visiškai sveikas, o išmatose šeimininkai nieko nepastebi, tai nereiškia, kad kirminų nėra. Lietuvoje šunys dažniausiai būna užsikrėtę apvaliosiomis kirmėlėmis arba kaspinuočiais.

Apvaliosios kirmėlės (nematodai) – Toxocara canis, Toxoscara leonina, Trichuris vulpis, Uncinaria stenocephala. Kaspinuočiai (cestodai) – Dipylidium caninum, Taenia, Echinococcus.